Bukayo Saka näitas Arteta frustratsiooni, kui Arsenal Leedsis Man City võitis tagasi

Arsenal säilitas oma kaheksapunktilise edumaa Manchester City Premier League'i tipus 4:1 võidetud esitusega Leeds . Ilma haigeteta Bukayo Saka 11. stardimängus ei olnud Gunners oma parimas vormis, kuid ületas lõpuks tippvõitlejaid.

Mikel Arteta oma pool oli näinud tiitlirivaale City alistas Liverpooli 4:1 . Siin on mis Express Sport märkas, kui Arsenal vastas hästi, kui tiitliheitlus võttis uue pöörde.

Arsenal on ilma Sakata piisav

Saka nimetati pingile alles pärast seda, kui ta mängis Inglismaa koondises koondisepausi ajal. Selgus, et ääreründaja tundis end mängu ülesehitamisel halvasti ja Arteta ei riskinud temaga.

Arsenal jättis oma parima mängija vahele ja talus rasket mängu algust. Vaevalt väljusid nad esimesest käigust, kuni Gabriel Jesus penaltiga skoori avas. See oli uskumatul kombel Arsenali esimene tabamus.

Gunners kontrollis mängu ja lõpuks saavutas teise poolaja avaminutitel Ben White'i kaudu ka teise värava. Arteta võib aga veidi muret tunda, kui tühine ja tavaline tema meeskond ilma Sakata tundus.

Saka ilmus tunnil, asendades kaheväravalise Jesuse enne, kui brasiillane suutis oma kolmanda värava lüüa. Arsenal naasis oma enesekindlale parimale tasemele, kui 21-aastane mees oli platsil ja haaras Granit Xhaka kaudu neljanda – Rasmus Kristensen lõi värava tagasi.

Ära jäta vahele...
Jack Grealish annab järjekordse eepilise intervjuu Arsenali hoiatuse [NALJAS]

Arsenal FC – Leeds United – Premier League

Arsenali boss Mikel Arteta polnud oma meeskonna esimese poolaja esitusega selgelt rahul (Pilt: Getty)

FBL-ENG-PR-ARSENAL-LEEDS

Haige Bukayo Saka sai mängida vaid 30 minutit (Pilt: Getty)

Saka ja Nelsoni pooleldi tegevused iseloomustavad Arteta hirme

Arsenal ei olnud esimesel poolajal täielikult võistlustel. Arteta polnud selgelt oma meeskonna esitusega rahul ja seda iseloomustas see, mida Saka ja kaasäär Reiss Nelson poolajal tegid.

Niipea kui vile poolajal märku andis, kihutasid Saka ja Nelson väljakule, et alustada soojendustega. Oli selge, et Arteta tahtis oma alustajatele märku anda, et on valmis varakult muudatusi tegema, kui need ei parane.

Ja liigutus muutis kindlasti vahet, sest White lõi kohe pärast poolaega. Jeesus lõi seejärel uuesti värava, enne kui ta Saka välja vahetati.

Valge saab hirmust üle

Arsenali ees oli ehmatus juba laupäevasel soojendusel. Selle põhjuseks on asjaolu, et White'i nähti mõni minut enne tema ülejäänud meeskonnakaaslaste riietusruumi tagasitõmbumist soojendusest.

Paremkaitsja ei paistnud lonkavat, kuid Arteta võis olla mures mängija vormi pärast. Lõppude lõpuks on Arsenal juba mitu kaitsjat vigastuste tõttu kaotanud ja ei saa endale lubada veel ühe kaotust.

Kuid mis iganes probleem ka ei olnud, ei paistnud see White'i mõjutavat, sest 25-aastane mees tuli avalöögiks ja mängis kogu 90 minutit. Oma hooaja teise kõrgliigavärava lõi ta kaks minutit teisel poolajal.

Arsenali boss Mikel Arteta on valmis Bukayo Sakaga lööma [TSITAAT]
Arsenali ikooni Ian Wrighti 'garantii' võib säästa Mikel Arteta miljoneid [VIIMANE]
Liverpooli juhatusel on pärast Man City kaotust uus põhjus Klopp vallandada [REAKTSIOON]

Ben White sai üle mängueelsest hirmust ja lõi endise klubi Leedsi vastu värava (Pilt: Getty)

Saliba jälgib

Arteta avaldas reedel, et loodab, et William Saliba hooaeg pole läbi. Kaitsja on hädas seljavigastusega ja on nüüd Arsenali kaks viimast mängu vahele jätnud, mõlemal pool koondisepausi.

Aruanded on väitnud, et Saliba soovib meeleheitlikult võimalikult kiiresti kaasata. Seda tõestas tema kohalolek mängu ajal Arsenali kaeviku taga.

Vigastatud mängijad istuvad sageli mugavamatel istmetel staadionil kõrgemal, kuid on selge, et Saliba soovib endiselt mängu lähedal olla. 22-aastane mees oli enne vigastust Arsenali jaoks tohutult hea ja loodab varsti väljakule naasta.

Arsenal edestab kõrgliigas Man Cityt kaheksa punktiga (Pilt: Getty)

Suurepärane vastus Man City võidule

Tiitlipretendentide märk on anda oma konkurentidele rõhutatud vastuseid, kui te pole oma parimas vormis. Ja Leedsi vastu just seda Arsenal tegigi.

City oli päeva alguses purustanud Liverpooli ja Arsenal vajas võitu, et säilitada kaheksapunktiline edu Pep Guardiola ees. Pärast aeglast algust Leedsi vastu suutis Arsenal valgete vastu profiväljapanekuga võidu välja lihvida.

Järgmisena

Jack Grealish annab pärast City Liverpooli võitu veel ühe eepilise intervjuu Arsenalile